YOLUMUZ KALICI DEĞERLERDEN GEÇİYOR.

Daha iyi bir geleceğin güçlü ve kalıcı değerler üzerine kurulduğu farkındalığıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu bilinçle, sadece 652 bin uçak seferine ve yılda ortalama 84 milyon yolcuya hizmet sunmakla, geleceğe eşsiz havalimanları bırakmakla kalmıyor, geçmişin değerlerini de bugüne ve geleceğe taşıyoruz.

Ne iş Yapıyoruz?

Havalimanı İşletmeciliği

Üç kıta 13 havalimanında 23 bin fazla çalışanla misafirlemize hizmet veriyoruz.

Devamı

Nerede Çalışıyoruz?

3 kıta, 7 ülke

Türkiye, Gürcistan, Tunus, Makedonya, Suudi Arabistan, Hırvatistan ve Letonya...

Devamı

2013 yılı nasıl geçti?

Güçlü performans

Medine Havalimanı’nın devralınmasıyla yolcu sayısı, ciro ve FAVÖK’te rekor artış...

Devamı

Değerlendirme

Yönetim Kurulu’nun Mesajı

Dünya çapında havalimanı işletmeciliğinin gelişimine katkıda bulunmayı sürdürdük.

Devamı

TÜRK HAVACILIK SEKTÖRÜ VE TAV

TAV HAVALİMANLARI’NIN TÜRKİYE’DE İŞLETMESİNİ ÜSTLENDİĞİ HAVALİMANLARININ TOPLAM YOLCU SAYISININ, TÜRKİYE’DEKİ HAVALİMANLARININ TOPLAM YOLCUSUNA ORANI GEÇTİĞİMİZ YILLA AYNI SEVİYEDE GERÇEKLEŞEREK %49 OLMUŞTUR.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) açıkladığı verilere göre; Türkiye’deki havalimanlarını kullanan toplam yolcu sayısı 2013 yılında 2012 yılının aynı dönemine göre %15 oranında artış göstererek, 150 milyon seviyesine ulaşmıştır.

TAV Havalimanları’nın Türkiye’de işletmesini üstlendiği havalimanları olan İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir A. Menderes ve Antalya Gazipaşa Havalimanları’nın toplam yolcu sayısının, Türkiye’deki havalimanlarının toplam yolcusuna oranı 2012 yılıyla aynı seviyede %49 olarak gerçekleşmiştir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) açıkladığı verilere göre; Türkiye’de havalimanlarında iniş kalkış yapan toplam ticari uçak sayısı 2013 yılında 2012 yılının aynı dönemine göre %13 oranında artış göstererek 1 milyonu aşmıştır.

AYRINTILI BİLGİ

TÜRKİYE TOPLAM YOLCU SAYISI

%14

2002/2013 yılları arası bileşik yıllık büyüme oranı

TAV HAVALİMANLARI TOPLAM YOLCU SAYISI

%23

2002/2013 yılları arası bileşik yıllık büyüme oranı

DHMİ’NİN GELECEK YILLARA İLİŞKİN YOLCU BEKLENTİSİ

%11

2002/2013 yılları arası bileşik yıllık büyüme oranı

YATIRIMCI İLİŞKİLERİ VE BIST PERFORMANSI

TAV Havalimanları Yatırımcı İlişkileri 2013 yılında 18 roadshow ve konferansa katılmış ve yıl boyunca 600’e yakın yatırımcı ve analistle, Holding faaliyetleri, Finansalları ve diğer gelişmelerle ilgili görüşmeler gerçekleştirmiştir.

AYRINTILI BİLGİ
image description